הקמת אתרים

  • מחבר:
  • קטגוריה:בלוג

בעולם שכולו אינטרנט וטכנולוגיה הקמת אתרים היא עניין רלוונטי כמעט לכולם. כל עסק, אמן או בעל מקצוע צריך אתר אינטרנט שייצג אותו ברשת בפני קהל רחב ומגוון.

ישנם הרבה אתרי אינטרנט רשמיים אך גם אתרים פרטיים של אנשים שמעוניינים באתר אישי על מנת לקדם מטרה כלשהי או רעיון או להציג מידע מסוים. ישנם המון המוני אתרים מכל מיני סוגים.

חלקם מוצלחים וחלקם עלובים למדי. מה ההבדל בין אתר מצליח וטוב לבין אתר גרוע? וכיצד עלינו להקים אתרים טובים ומוצלחים שימשכו הרבה מבקרים ויעוררו עניין?

הקמת אתרים מוצלחים – טיפים שימושיים:

צניעות וטוב טעם
כל אחד רוצה אתר מעניין ומושך את העין. רבים רוצים לתת כמה יותר מידע, לספק כמה שיותר תמונות, אטרקציות, טקסטים ומה לא.

תקפידו להגביל את אורך העמודים שלכם
עמוד ארוך מדי עם יותר מדי מידע נראה מעייף ומבריח את הקוראים.

אתר נעים לעין ומזמין את הקורא הוא חשוב לא פחות
כאשר אתם מקימים אתר, תקדישו מחשבה לצורה שלו ולצבעים. ראשית כל שימו לב לרקע של האתר שלכם. הרבה אנשים נופלים בפח הרקע היפה. כל מי ששם באתר שלו רקע עם ציורים וקישוטים, צבעים בהירים מדי וכדומה, פוגע טקסט שכתוב עליו. הרקע הוא רק הרקע ואסור שהוא יקשה על קריאת התוכן. צריך לבדוק שצבע האותיות מתאים לצבע הרקע כך שאפשר יהיה לקרוא בקלות.

הקמת אתר נעים לעין מתבטאת לא רק בצבעים אלא גם בפונטים נוחים. כדאי לבחור פונט אחד שישמש אתכם בכל הדפים של האתר ורצוי שהפונט שלכם יהיה יותר קריא מאשר אמנותי ומרשים.

להפחית שימוש במולטימדיה ודברים מהבהבים באתר
זה אמנם מרשים בדקה הראשונה עם הכניסה לאתר אך תוך שניות ספורות כל מה שזז הופך למטרד ומפריע להתמקד בתוכן האתר.

להשתמש במבנה יחסית סטנדרטי

אין זה אומר לוותר על היצירתיות ועל הפן האישי של האתר שלכם, אך תנסו לבטא את הייחודיות של האתר שלכם בתוכן איכותי ומעניין, בצבעים הרמוניים ובגלישה נוחה וקלה באתר.

בסופו של דבר, הקמת אתרים היא לא עניין מסובך מדי, אך בכל זאת כדאי לשים לב לנקודות הללו כדי לבנות את האתר הטוב ביותר עבורכם ועבור הגולשים שיבקרו בו.