בניית אתרים רספונסיבים

  • מחבר:
  • קטגוריה:בלוג

בניית אתרים רספונסיבים הפכה באחרונה לטרנד אופנתי במיוחד בעולם בניית האתרים, כאשר בעלי האתר מעוניינים לחסוך בטרדה ובכסף באמצעות בניית אתר מסוג זה.
בבדיקה מעמיקה יותר, מתברר כי אתר רספונסיבי הוא לאו דווקא אופציה מומלצת לכל אחד, וכי חשוב ביותר לבדוק האם אתר רספונסיבי יענה על צרכיכם באופן האופטימלי, לפני שתחליטו לבחור בו.

מהם אתרים רספונסיבים?

אתרים רספונסיבים הינם אתרים גמישים אשר מסוגלים להתאים את עצמם אוטומטית למגוון מסכים, כולל מסכים של סמארטפונים, מחשבים, אייפודים, ועוד.
אתר רספונסיבי נחשב לחסכוני, שכן הוא חוסך מבעל האתר את הצורך להשקיע בבניית אתר שמותאם לכל סוג של מסך בנפרד. מעבר לכך, מקדמי אתרים טוענים כי אתר רספונסיבי מקודם בגוגל באופן הטוב ביותר.

חסרונותיו של אתר רספונסיבי מתמקדים בעיקר בעובדה שמהירות הטעינה של דפים באתר הינה מדד חשוב ביותר עבור גוגל. כיום, המהירות של האינטרנט הביתי והמהירות של רשתות הסלולר איננה שווה, כך שעל מנת לקבל אתר סלולרי שיספק למשתמש חוויית שימוש איכותית וייטען במהירות הדרושה, על האתר לעבור תהליך התאמה מקצועי. התאמתו של אתר רספונסיבי איננה מבוצעת דרך קוד, ולכן, הוא אינו מתאים למובייל. כמו כן, הקוד של אתר רספונסיבי נוטה להיות עמוס ביותר, כך שהעמודים באתר אינם נטענים במהירות רבה. מעבר לכך, העלויות של פיתוח אתר רספונסיבי ועיצובו יקרות יחסית, בהשוואה לעלויות של פיתוח ועיצוב של אתר מותאם מובייל.

בניית אתרים רספונסיבים – האם כדאי?

אם אתר רספונסיבי מתאים לצרכים שלכם, כמו במקרים בהם האתר שלכם איננו עמוס מבחינה עיצובית, בניית אתרים רספונסיבים עשויה להתאים לכם ביותר.
אם האתר שלכם מושקע מבחינה גרפית, ואם אתם מעוניינים באתר שיספק לגולשים חוויית גלישה מושלמת, בניית אתרים רספונסיבים איננה מומלצת לכם.

אם הנכם מתלבטים, חשוב מאוד להתייעץ עם גורמים מקצועיים מובילים בתחום בניית האתרים, אשר יסייעו לכם בבחינת השיקולים הנכונים, ויוכלו לומר לכם אם אתר רספונסיבי עונה על הצרכים שלכם, או לחילופין, איננו מומלץ עבורכם. אם הנכם מעוניינים לחסוך בהוצאה הכרוכה, לעיתים קרובות, בייעוץ מקצועי, חשוב מאוד לדעת כי ההשקעה בייעוץ מקצועי ביותר, עשויה לחסוך לכם הוצאות מיותרות רבות אחרות. כמו בכל תחום אחר, חוות דעת מקצועית שווה הרבה מעבר למחירה הספציפי, שכן הבחירה בדרך הנכונה עבורכם, ורק עבורכם, הינה, בסופו של תהליך, החסכונית ביותר. אם תעדיפו לבצע בחירות עצמאיות ולהחליט בכוחות עצמכם בסוגיות מורכבות, כמו סוג האתר המתאים לכם, אין ספק כי אתם עשויים לגלות בהמשך הדרך כי בחירתכם הייתה שגויה וכי עליכם להמיר את האתר שלכם באתר מסוג אחר. שינויים עתידיים יהיו, בדרך כלל, יקרים הרבה יותר מייעוץ מקצועי בתחילת הדרך, ועל כן, חשוב להתייעץ עם מומחים שיכוונו אתכם באופן המקצועי ביותר בדרך לאתר שלכם.